Poligrafia dla biznesu

Zapytaj o szczegóły

Poligrafia dla medycyny

Zapytaj o szczegóły

Poligrafia dla firm

Zapytaj o szczegóły

Print Extra - poznaj bliżej naszą drukarnię

« wróć

Print Extra - łódzka drukarnia z tradycjami

Chociaż nowe technologie już dawno zadomowiły się pod naszymi dachami, to stara, dobra poligrafia wciąż ma się dobrze. Kilka lat temu wieszczono jej upadek, jednak zaskoczyła wszystkich – tradycyjny druk jest nam potrzebny. Nasza drukarnia jest tego dowodem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą historią i poznania nas bliżej.

Drukarnię w 1992 roku założyli Jacek Wiaderny i Wanda Ambroziak. Wraz z ich odejściem na emeryturę, firmą zaczął zarządzać wieloletni pracownik, Robert Pospiech, który wkrótce stał się partnerem w spółce. Następnie dołączył do niego brat Maciej. Bracia rozpoczęli pracę nad rozwojem spółki – pierwszym krokiem było złożenie wniosków o dofinansowanie, które zostały pozytywnie rozpatrzone. „Otrzymaliśmy subsydia o wartości 1,8 miliona zł, co było poważnym zastrzykiem gotówki” – wspomina Maciej. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy była zmiana siedziby firmy i wymiana maszyn na bardziej nowoczesne. W ciągu dwóch lat inwestycja pochłonęła 8,5 mln brutto, co zaowocowało podwojeniem obrotów.

Druk akcydensowy to nasza specjalność

Typ produkcji, który w głównej mierze oferuje drukarnia Print Extra, to druk akcydensowy oraz rzeczy okołoprodukcyjne, które są niezbędne w korporacjach, np. karty gwarancyjne. Jednak głównym obszarem, który obsługuje firma, są materiały reklamowe takie, jak:

  • katalogi,
  • ulotki,
  • foldery,
  • plakaty,
  • kreacje graficzne z szeroko rozumianej identyfikacji wizualnej: teczki ofertowe, wizytówki i różnego rodzaju druki firmowe.

W wyposażeniu drukarni znajdują się trzy maszyny offsetowe oraz druk cyfrowy - KONICA Minolta, optymalny do wydruków niskonakładowych oraz expressowych wydruków.

Drukarnia posiada też własne studio graficzne i introligatornię, oraz działy DTP i CTP, które umożliwiają sprawdzenie i poprawienie materiałów przesłanych przez klientów. W wyposażeniu znajduje się system cyfrowego naświetlania termicznych form drukowych CTP firmy SCREEN, który umożliwia używanie najnowocześniejszych rastrów hybrydowych oraz wysokie liniatury naświetlenia płyt. Studio CTP wyposażone jest również w nowoczesny system proofingu firmy Epson ze spektrofotometrycznym certyfikowaniem wykonanej odbitki.

Właściciele stawiają też na fachowe doradztwo, dlatego w zespole obsługi klienta znajduje się 5 osób. To wszystko sprawia, że drukarnia Print Extra z Łodzi jest w stanie obsłużyć kompleksowo nawet najbardziej wymagających interesariuszy.

Najnowsza inwestycja w łódzkiej drukarni

Maszyna KOMORI LS – 429 drukująca w technologii H-UV to najnowszy nabytek spółki. Print Extra jako piąta firma w Polsce zdecydowała się na zakup tego urządzenia. H-UV to innowacyjny system suszenia UV, wykorzystujący lampę ultrafioletową i farby UV o wysokiej czułości do suszenia świeżo zadrukowanego arkusza. Dzięki temu drukarnia może zaoferować wszystkie zalety druku tradycyjnego i UV - błyskawiczne suszenie druków, gotowość do dalszej obróbki, krótkie cykle produkcyjne, druk na trudnych podłożach, eliminacja prószenia, łatwość uszlachetniania, odporność mechaniczna oraz połysk jak w technologii konwencjonalnej. Suszenie H-UV jest około dwukrotnie bardziej wydajne energetycznie w stosunku tradycyjnych lamp UV. Pozwala też wyeliminować ozon, który powstaje przy konwencjonalnych lampach.

 

Print Extra stawia na ludzi

Największą wartością łódzkiej drukarni są ludzie – to właśnie pracownicy utrzymywali firmę w czasie „chudych lat”. Kiedy brakowało inwestycji oni zapewniali nieustanną fachową obsługę i odpowiedni poziom usług. W Print Extra pracuje już prawie 50 osób, wielu z nich to profesjonaliści z 20 letnim doświadczeniem w poligrafii. Co ciekawe, w firmie nie istnieje dział sprzedaży – zleceniami od samego początku zajmują się technolodzy, którzy są w stanie uwzględnić różne zmienne, występujące zwykle w procesie realizacji. Drukarnia obsługuje liczne zlecenia niestandardowe, a możliwe jest to tylko dzięki szerokiej wiedzy technologicznej pracowników.

 

Print Extra to drukarnia, która działa już 25 lat na łódzkim rynku, obsługując zarówno rodzimych, jak i zagranicznych klientów. Na przestrzeni lat zdobyliśmy doświadczenie i zaufanie, co owocuje pokaźną liczbą zadowolonych kontrahentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!