Poligrafia dla biznesu

Zapytaj o szczegóły

Poligrafia dla medycyny

Zapytaj o szczegóły

Poligrafia dla firm

Zapytaj o szczegóły

Naklejki elektrostatyczne – poznaj ich niezwykłe właściwości

« wróć

Ciągły rozwój branży reklamowo-marketingowej nie jest bez znaczenia także dla branży drukarskiej. Wciąż rozwijające się technologie, ewoluujące pomysły i narzędzia wykorzystywane do budowania wizerunku i reklamowania usług, skłaniają drukarnie do podejmowania nowych wyzwań i wychodzenia poza utarte ścieżki i schematy.

Taką nieustannie rozwijającą się drukarnię tworzymy jako zespół firmy Print Extra. Poprzez ciągłe doskonalenie swoich kompetencji oraz rozbudowę parku maszynowego, od niedawna w ofercie naszej drukarni pojawiła się także możliwość zamawiania wydruków naklejek elektrostatycznych. Ten rodzaj wydruku ma kilka szczególnych cech i właściwości, które wyróżniają je na rynku wśród tradycyjnych banerów reklamowych i reklam wielkoformatowych.

Skuteczność i estetyka naklejek elektrostatycznych

Naklejka elektrostatyczna to inaczej naładowana elektrycznie folia polipropylenowa, która bez konieczności używania kleju czy taśmy samoczynnie przyczepia się do takich powierzchni, jak szkło, beton, drewno, papier, plexi, marmur, a nawet karoseria samochodowa. Dzięki tym niezwykłym właściwościom pozwalającym na łatwe i szybkie zawieszenie naklejki, jest ona chętnie wykorzystywana przez wiele firm, głównie jako nośnik reklamowy.

Naklejki elektrostatyczne, przyczepiane do praktycznie dowolnej powierzchni, można zawieszać dwustronnie – zarówno po części zadrukowanej, jak i niezadrukowanej. Co więcej, zmiana miejsca ich położenia jest bardzo prosta, można ją wykonywać wielokrotnie i naklejka nie straci swoich właściwości, w tym najważniejszej z nich, czyli przyczepności.

Co równie ważne, naklejki elektrostatyczne nie zagniatają się, a na ich powierzchni nie tworzą się nieestetyczne pęcherzyki i nierówności, co w przypadku wykorzystania tej formy druku do reklamowania usług jest bardzo istotnym elementem.

Właściwości naklejek elektrostatycznych

Naklejki elektrostatyczne wykonywane z folii polipropylenowej oprócz tego, że są materiałem przyjaznym środowisku, który w całości podlega procesowi recyklingu, są także wyjątkowo odporne na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych. Ponadto, podczas procesu drukowania i dalszej obróbki, folia nie traci swoich właściwości elektrostatycznych, co pozwala bez obaw wykorzystać ten rodzaj druku w niemal każdej wariacji i według potrzeb klientów.

Poza wykorzystaniem jako nośnik reklamowy, naklejki elektrostatyczne mogą być wykorzystywane jako część kalendarzy, wizytówek, notatników czy też etykiet.